Milan Řeřicha v dobré společnosti na ClarinetFestu 2018 v belgickém Ostende

18.07.2018

I letos Milan Řeřicha zářil na pódiích klarinetového festivalu ClarinetFest 2018, tento rok pořádaném Mezinárodní klarinetovou asociací (ICA) v Evropě, v belgickém letovisku Ostende 6. - 11. 7. 2018. 

Do bravurní hry mistra Řeřichy se posluchači mohli zaposlouchat hned při několika příležitostech. Společným recitálem RZ umělců a za klavírního doprovodu Fatimy Řeřicha-Alieva uchvátil přítomné v sále 7. 7. 2018. Mistrovský kurz s Milanem Řeřichou, který proběhl ve stejný den byl i na letošním ročníku plně obsazen. 

Třešničkou na dortu bylo mistrovo vystoupení s Bruselskou filharmonií 10. 7. 2018. Svým neuvěřitelným provedením Čajkovského Variací na rokokové téma nenechal nikoho na pochybách, že se potkal s klarinetovým géniem. Světová premiéra tohoto jedinečného kusu v úpravě pro klarinet se odehrála v koncertním sále Casina Kursaal v Ostende. V tento večer se na pódiu objevili i další známí klarinetisté, mimo jiné Philippe Cuper, Charles Neidich a Eddie Daniels. Koncert dirigoval další známý hráč na klarinet Paul Mayer.

Vystoupení Milana Řeřichy na ClarinetFestu 2018 bylo podpořeno RZ Woodwind Manufacturing - českým výrobcem ručně vyráběných klarinetů a hrdým sponzorem ClarinetFestu 2016, 2017, 2018.  Variace na rokokové téma P. I. Čajkovského v úpravě pro klarinet byly vydány švýcarským hudebním vydavatelstvím EMR - Editions Marc Reift.

Díky fanouškům a přátelům Milana Řeřichy mohla vzniknout tato malá fotogalerie. Děkujeme!!!